مقالات

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟ یکی از اجزای مهم و کاربردی کولر یاتاقان است. وظیفه یاتاقان انتقال دادن نیروی حرکتی بر محور کولر است و باعث می‌شود بخش حلزونی یا پروانه کولر حرکت کند.
یاتاقان کولر عمل حرکت بخش حلزونی را به کمک دو قطعه‌ی پولی و تسمه انجام می‌دهد. یاتاقان باعث راحت و روان حرکت کردن پروانه می‌شود. یاتاقان‌ها در دو طرف محوری قرار گرفته‌اند که باعث حرکت پروانه کولر می‌شوند با توجه به حساسیت و اهمیت یاتاقان‌ها در عملکرد کولر، یکی از حساس‌ترین قطعات کولر محسوب می‌‌شوند.
برای پی بردن به سالم یا خراب بودن یاتاقان کولر خود بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟ دیجی کلنگ

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟

وقتی شما کولر خود را به موقع سرویس نکنید در نتیجه روغ‌کاری یاتاقان‌ها هم به موقع انجام نمی‌‌شود که این امر باعث خشکی این قطعه حساس می‌شود در نتیجه به سختی کار می‌کند و شما با کاهش راندمان کولر آبی مواجه می‌شوید. از مهم‌ترین علامت‌های خرابی یاتاقان کولر می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سخت و سفت کار کردن پروانه‌ی کولر آبی
  • سر و صدای زیاد کولر آبی در حین کار
  • خراب شدن محور پروانه که به حرکت پروانه کمک می‌کند
  • در نهایت سوختن موتور و احساس بوی سوختگی

اگر در زمان روشن بودن کولر با هریک از موارد بالا مواجه شدید حتما کولر خود را خاموش کنید و از یک متخصص و سرویسکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

شاید دوست داشته باشید: روش تعمیر قفل کتابی

از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟ دیجی کلنگ
از کجا بفهمیم یاتاقان کولر خراب است؟ دیجی کلنگ

کلام آخر

کولر یکی از وسایل مهم و مورد استفاده در فصل تابستان است شما با سرویس کردن به موقع این وسیله پرکاربرد می‌توانید از خرابی قطعات آن جلوگیری کنید. یاتاقان یکی از بخش‌های اصلی در عملکرد کولر است در صورت برخورد با هریک از موارد مطرح شده در این نوشتار در خصوص خرابی یاتاقان‌ها با یک سرویسکار ماهر صحبت کنید تا از وارد شدن آسیب جدی به موتور کولرتان جلوگیری کنید. (خرید پمپ آب کولر از فروشگاه اینترنتی دیجی کلنگ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *