مقالات

جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی

جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی

راهکار جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی، دغدغه اصلی کسانی است که با نشتی آب در این مخزن روبرو هستند. در واقع، یکی از رایج ‌ترین و ناراحت ‌کننده ‌ترین مشکلات مخزن توالت، جاری شدن آب از طریق شیر فلاش، به داخل کاسه توالت است. همانطور که آب به طور مداوم نشت می کند، سطح آب مخزن همچنان پایین می آید و باعث می شود دریچه پرکننده توالت به طور مداوم در تلاشی بیهوده برای پر کردن آن کار کند. این یک مشکل آزاردهنده است.

راه حل متداول، تعویض فلپری است که دهانه شیر فلاش را آب بندی می کند، کاری که با یک کیت تعمیر بسیار آسان تر می شود. کیت تعمیر نه تنها شامل یک فلپر جدید، بلکه درج صندلی تخلیه و یک حلقه درزگیر است که روی دهانه شیر فلاش موجود قرار می گیرد.

این کیت به شما این امکان را می دهد که یک نشیمنگاه جدید دریچه ایجاد کنید و بدون برداشتن مخزن توالت یک فلپر جدید نصب کنید تا کل شیر فلاش را جایگزین کنید.

اکثر بسته‌ بندی ‌های کیت تعمیر، طرح ‌ها و اندازه‌ هایی از توالت ‌ها را فهرست می ‌کنند که می ‌توان از آنها استفاده کرد. حتما یک کیت متناسب با توالت خود بخرید. 

نکته: تنظیم دریچه فلاش بسته به سن و سبک توالت شما می تواند بسیار متفاوت باشد. برای نصب تخصصی یا غیر معمول شیر فلاش توالت، برای انجام تعمیرات به دستورالعمل های سازنده مراجعه کنید.

جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی-digikolang

فلاش تانک دستشویی چیست؟

فلاش تانک به عنوان یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین تجهیزات ساختمانی معرفی می شود که به ویژه در سرویس بهداشتی نصب می گردد. اگرچه به طور معمول از این محصول در هنگام نصب دستشویی فرنگی استفاده می شود اما به دلیل جنبه بهداشتی که دارد، استفاده از آن برای دستشویی های معمولی نیز رایج شده است. به دلیل اینکه مکانیزم عملکردی فلاش تانک دستشویی حساس است و احتمال خرابی آن وجود دارد، بهتر است در فواصل زمانی کوتاه مدت، نسبت به سرویس آن اقدام کنید. 

شاید دوست داشته باشید: چگونه لامپ ال ای دی را روشن کنیم؟

جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی

نشتی آب از فلاش تانک دستشویی ممکن است ناشی از شل شدن پیچ مخزن، فرسوده شدن واشر مخزن به کاسه، خرابی حلقه مومی یا حتی ترک خوردگی شیر فلاش باشد. اولین قدم برای رفع مشکل، شناسایی منبع نشتی است.

اگر نشتی بین مخزن و کاسه  مشاهده شود، نشانه این است که واشر مخزن به کاسه (اسپود واشر) فرسوده شده است یا پیچ و مهره های مخزن شل شده است. 

برای جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی، کافیست راه حلی که در ادامه گفته می شود را اجرایی کنید. مطمئن باشید که تا حد زیادی می تواند کمک گننده باشد و از چکه کردن آب از فلاش تانک دستشویی جلوگیری کند. 

پس از اینکه فلاش تانک را کشیدید و آب تخلیه شد، بهتر است شیر آن را ببندید. در موارد بعدی که به دستشویی می روید، می توانید مجدد، شیر فلاش تانک را باز کنید. اگر این کار را به مدت پانزده روز انجام دهید، به تدریج، دور لوله آب جرم می گیرد و در نتیجه از چکه آب از فلاش تانک دستشویی جلوگیری به عمل می آید. مزیت دیگر چنین اقدامی، کاهش مصرف آب نیز خواهد بود. 

مراحل چک کردن نشتی اب از فلاش تانک دستشویی

به منظور جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی، ابتدا باید مطمئن شوید که علت نشتی دقیقا از کجاست. مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا مقداری جوهر در تانکر آب دستشویی ریخته و خوب به هم بزنید. حال کمی صبر کنید و اجازه بدهید که دو سا سه ساعت زمان، سپری شود. اکنون وقت آن است که سنگ توالت را بررسی کنید و ببینید که ایا جوهر روی آن ریخته است یا خیر.

در صورتی که قطره های جوهر بر روی سنگ توالت مشاهده شود، قطع به یقین باید، فلاش تانک را تعمیر و حتی در برخی موارد، تعویض نمایید.

توصیه می شود که شب ها تا حد امکان شیر فلاش تانک دستشویی را ببندید و روز ها باز کنید. این راهکار به شما کمک می کند تا خیلی زود از شر صدای چکه کردن آب از فلاش تانک دستشویی خلاص شوید. 

تعویض شناور فلاش تانک دستشویی

جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی-digikolang

در صورتی که از ایراد و خرابی فلاش تانک دستشویی مطئمن شدید، لازم است که شناور ان را تعویض نمایید. دو نوع شناور در بازار وجود دارد:

  • شناور طرح قدیم
  • شناور طرح اسانسوری

برای تهیه هر یک از این شناور ها بسته به نوع فلاش تانک خود، می توانید به وب سایت فروشگاهی دیجی کلنگ مراجعه نمایید.

ما، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با قیمت بسیار مقرون به صرفه به شما عزیزان، ارائه می دهیم.

برای جلوگیری از چکه آب فلاش تانک دستشویی، چه کاری انجام بدهیم؟

اولین قدم در تعمیر توالت، قطع کردن جریان آب مخزن است. این کار با بستن شیر قطع، که معمولاً بین لوله تامین آب و لوله تغذیه انعطاف پذیر قرار دارد که به شیر پرکننده توالت در سمت چپ پایین مخزن منتهی می گردد، انجام می شود. دستگیره دریچه را کاملا در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا آب قطع شود. اگر توالت شما دارای شیر قطع کننده ثابت نیست، باید جریان آب را در شیر قطع کننده اصلی خانه ببندید.

بسته به سن توالت، شیر فلاش می ‌تواند دارای یک فلاپ لاستیکی یا یک مجموعه توپ مخزن باشد که جریان آب را در حین شستشو به داخل کاسه توالت کنترل می ‌کند. 

فلپر یا توپ مخزن قدیمی را به همراه هر براکت، سیم راهنما یا زنجیر اهرمی فلاش بردارید. مراقب باشید چیزی در دهانه شیر تخلیه نیندازید، زیرا ممکن است توالت را مسدود کند.

پس از تخلیه مخزن و برداشتن فلپر قدیمی، هنوز مقدار کمی آب در کف مخزن باقی خواهد ماند. این آب را با اسفنج خیس کنید تا مخزن کاملا خالی شود.

 

سخن پایانی

اگر متوجه شدید که آب به طور مداوم از فلاش تانک دستشویی شما چکه می کند، ابتدا سعی کنید با اقدامات پایه ای، مانند بستن شیر اب فلاش تانک بهد از هر بار استفاده، این مشکل را حل کنید. در صورتی که خرابی و ایراد فلاش تانک دستشویی زیاد است و به این راحتی ها، قابل حل نیست، بهتر است به فکر تعویض فلاش تانک باشید. در دیجی کلنگ، فلاش تانک های دستشویی به قیمت مناسب را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *