مقالات

نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یکی از ابزارهای مهم برای تراز کردن، ایجاد شیب، سنجش شیب، عمود کردن یک سطح است. تراز لیزری از خانواده‌ی ابزارآلات دستی است. در معماری ساختمان‌ها ابزار قدیمی مانند شاقول باعث بالا رفتن ضریب خطا در کار تراز و سنجش شیب می‌شود به همین دلیل استفاده از یک ابزار دقیق مانند تراز لیزری بسیار مورد توجه قرار گرفت. تراز لیزری بدون نیاز به نخ یا سیم در کسری از ثانیه با دقتی بالاتر از روش‌های قدیمی عملیات تراز را انجام می‌دهد.

نحوه کار با تراز لیزری بوش

نحوه کار با تراز لیزری بوش بسیار ساده است ابتدا تراز متناسب با نوع کارتان را انتخاب کنید سپس بوسیله نور لیزر و امتداد نشانگر لیزری در مسیر خط قائم و افق عملیات تراز کردن بصورت خودکار و اتوماتیک به دست می‌آید. نوری که از لیزر خارج می‌شود بصورت دو خط عمود برهم که یکی در راستای عمود و یکی در راستای افق است و نسبت به هم زاویه نود درجه را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید طبق خطوطی که ایجاد شده عمل کنید.

آموزش کار با تراز لیزری نووا

برای استفاده از تراز لیزری نووا تراز مورد نظر را روی سطح مورد نظر قرار دهید. و موقعیت را بصورت دستی و بوسیله حباب سنتی روی دستگاه تنظیم کنید. پروژکشن را روشن کنید. تا امکان اینکه بتوانید خط مناسب را در محل مدنظرتان علامت‌گذاری کنید. برای شما ایجاد شود. امکان دارد برای پروژه‌های بزرگ نیاز به کمک شخص دومی هم باشد.

نحوه کار با تراز لیزری هیوندای

برای استفاده از تراز لیزری هیوندا ابتدا با توجه به نوع کارتان تراز مورد نظرتان را انتخاب کنید سپس تراز را روی سطح مدنظرتان قرار دهید و بصورت دستی یا بوسیله‌ی حباب سنتی که روی دستگاه است.آن را تنظیم کنید سپس پروژکشن را روشن کنید تا بتوانید خط مناسب را در محلی که مورد نیازتان است مشخص کنید و در صورت نیاز سطح را علامت گذاری کنید.

آموزش کار با تراز لیزری در کابینت

برای تراز کابینت و قفسه آشپزخانه می‌توان از تراز لیزری استفاده کرد. چرا که ترازهای لیزری بسیار دقیق هستند برای این کار تراز لیزری را روی سطوح قرار دهید و موقعیت را بصورت دستی و با استفاده از حباب سنتی بر روی دستگاه تنظیم کنید. پروژکشن را روشن کنید و یک خط مناسب در محلی که به آن نیاز دارید بکشید اگر تمایل دارید می‌توانید سطح را علامت گذاری کنید.

نحوه کار با تراز لیزری - دیجی کلنگ

نحوه کار با تراز لیزری در کاشی کاری

یکی دیگر از کاربردهای تراز لیزری تراز در کاشی کاری است. ابتدا با تراز لیزری یا حبابی خطوط عمودی و افقی را بر روی دیوار مشخص کنید و از صاف بودن سطح کار اطمینان داشته باشید. پس از آن ملات مد نظرتان را روی دیوار پخش کنید و برای ایجاد فاصله اسپیسر را بین قطعات قرار دهید. و پایه همتراز را بین هر دو قطعه سرامیک در جای مناسب نصب کنید.

نحوه کار با تراز لیزری دیوالت

در مرحله‌ی اول استفاده از تراز لیزری دیوالت باید آنرا بصورت کاملا تراز بر روی سطح مد نظرتان قرار دهید. این محصول قابلیت اینکه جایگاه خود را تراز کند را دارد. زمانی که بر روی سطحی ناهوار قرار بگیرد لیزر شروع به چشمک زدن می‌کند. در این شرایط شما باید دستی محل قرارگیری را تنظیم کنید. امکان نصب کردن این تراز بر روی پایه عکاسی هم وجود دارد. این تراز سه خط اصلی با لیزر ایجاد می‌کند. دو خط در راستای عمود و یک خط در راستای افقی که باهم زاویه نود درجه را تشکیل می‌دهند. امکان نمایش این خطوط هم بصورت جداگانه وجود دارد. شما می‌توانید طبق خطوط لیزری که در سطح مورد نظر منعکس شده عمل کنید.

نحوه تنظیم تراز لیزری دیوالت

نحوه کار با تراز لیزری دیوالت بسیار راحت و ساده است فقط کافی است که اصول اولیه و دستورالعمل‌هایی که جهت بالا بردن کیفیت کار شما است را رعایت کنید. اولین قدم در استفاده از تراز لیزری دیوالت این است که از یک دستگاه خود تراز استفاده کنید بخاطر اینکه دستگاه شما بصورت کامل بر روی سطوح مد نظر شما تراز شود در این روش سطح لیزری یک خط تراز بصورت افقی یا عمودی یا هردو حالت آن‌ها را نشان می‌دهد.
برای این کار از یک گونیومتر لیزر استفاده کنید چرا که یک گونیا توانایی نمایش یک جفت خط با حالتی عمود برهم را دارد و برای تنظیم کردن زوایای نود درجه به کار می‌رود. در زمان استفاده از ترازهای سه نقطه‌ای می‌توانید دستگاه را روی یک سه‌پایه قرار دهید و آن را بر روی محل مورد نظرتان بچرخانید تا یک خط تراز را مشخص کند.

استفاده از سطح چرخشی برای تراز لیزری در پروژه‌های کاری گسترده مناسب است که باعث سرعت در کار و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.
اگر شما در فضای باز قصد استفاده از تراز لیزری را دارید بخاطر شدت نور از عینک ایمنی مناسب این کار استفاده کنید که استفاده از عینک قرمز جهت دیدن بهتر نور تراز موثرتر است


تماس با ما-digikolang

نحوه کار با تراز لیزری - دیجی کلنگ

آموزش کار با تراز لیزری کنزاکس

تراز لیزری کنزاکس یکی از محصولات پرکاربرد برای امور تاسیساتی و عمرانی است که از این وسیله برای تراز کردن خط پنجره و نصب پریز و کابینت استفاده می‌شود.

ابتدا دستگاه مورد نیازتان را بر روی سطح مدنظرتان قرار دهید و بصورت دستی یا بوسیله حباب سنتی موقعیت را تنظیم کنید و خط مناسب را بکشید و در صورت تمایل محل مورد نظر را علامت گذاری کنید.

دیجی کلنگ یک فروشگاه معتبر اینترنتی برای خرید ابزارآلات مورد نیاز شما است. شما با مراجعه به این سایت می‌توانید کلیه ابزارهای مورد نیازتان به همراه مشاوره تخصصی با مشاوران سایت با قیمت مقطوع تهیه کنید.

تراز لیزری مورد نظر خود را از سایت دیجی کلنگ سفارش دهید.

آدرس: تهران پیشوا میدان شهید چمران نرسیده به میدان نماز پلاک ۵۲ فروشگاه کالای برق و ابزار شاه دوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *