مقالات

آیا قفل کتابی باز می‌شود؟

بازکردن قفل کتابی

قفل کتابی نقش مهمی در ایجاد امنیت ساختمان‌ها و منازل مسکونی شما ایفا می‌کند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به هر دلیلی کلید خود را فراموش کنید و از خانه خارج شوید یا کلیدتان را گم کرده باشید ما در این گفتار سعی کرده‌ایم با روش‌های باز کردن قفل کتابی شما را آشنا کنیم.

آیا قفل کتابی باز می شود؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پس از خرید قفل‌های کتابی به این فکر کنید که آیا امکان باز کردن آن‌ها بدون کلید وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که از آنجا که قفل‌‎های کتابی به دلیل اینکه سارقان دسترسی به زبانه و میله آن ندارند از امنیت بالایی برخوردار هستند و باز کردن آن‌ها بدون کلید کار بسیار سختی است.

شاید دوست داشته باشید: علت ضعیف شدن بالابر ساختمانی

شما بارها در فضای مجازی مشاهده کرده‌اید که از وسایل مختلفی مانند سوزن ته‌گرد، سنجاق قفلی، میخ، حرارت و چکش برای باز کردن قفل‌های کتابی استفاده می‌شود در این مطلب ما سعی کرده‌ایم که صحت و سقم این مطلب را مشخص کنیم. باید به این نکته اشاره کرد که اگر قفل‌های کتابی کیفیت بالایی نداشته باشند یا تقلبی باشند به راحتی می‌توان آن‌ها را باز کرد اما اگر از یک برند معروف باشد و جنس بدنه و میله‌ی آن آهنی باشد شما برای باز کردن آن باید به یک متخصص مراجعه کنید.
اولین توصیه ما به شما در زمان خرید قفل‌های کتابی این است که در وهله‌ی اول همیشه کلید زاپاس یا یدک قفل را خریداری کنید تا در صورت فراموشی یا گم شدن کلید اصلی با مشکل مواجه نشوید. اکنون شما را با روش‌های باز کردن قفل‌های کتابی بدون کلید آشنا خواهیم کرد.

استفاده از پین برای باز کردن قفل کتابی

ابتدا با استفاده از آچار چکشی داخل مغزی قفل کتابی را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید سپس به‌راحتی می‌توانید به آرامی یکی یکی بوسیله قلاب پین‌ها را از جای خودشان خارج کنید و مسیر شیاردهیراه را آزاد کنید و حالا می‌توانید زبانه قفل را به راحتی بچرخانید.

باز کردن قفل کتابی - digikolang

استفاده از چنگک برای باز کردن قفل کتابی

در روش استفاده از چنگک همانند روش اول آچار را داخل مغزی قرار می‌دهیم و آن را می‌چرخانیم سپس با استفاده از چنگک پین‌ها را از مغزی جدا کنید و سعی کنید توپی فضای چرخش را پیدا کنید سپس آچار را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و قفل را براحتی باز کنید.
روش‌های دیگری مانند شکستن قفل کتابی بوسیله دیلم و چکش و استفاده از اسید برای باز کردن قفل کتابی وجود دارد که این روش‌ها زمان زیادی لازم دارند و انرژی زیادی باید با این روش‌ها صرف کنید تا بتوانید قفل را باز کنید.

کلام آخر

اگر شما برای محافظت از منزل، مغازه و دیگر مکان‌های مد نظرتان قصد خرید قفل کتابی از یک برند معروف و قیمت مناسب را دارید به شما توصیه می‌کنیم به سایت دیجی کلنگ سری بزنید. دیجی کلنگ یک فروشگاه اینترنتی معتبرخرید ابزارآلات مختلف مورد نیاز شما است. شما می‌توانید قبل از خرید وسایل مورد نیازتان با شماره 0920-3805800 تماس گرفته و بصورت رایگان با مشاوران متخصص فروشگاه صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *